نمایندگی نیروی دریایی ارتش در خراسان شمالی آغاز به کار می‌کند

فرمانده موشکی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز به کار نمایندگی نیروی دریایی ارتش در این استان خبر داد. به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛امیر دریادار دوم علی وفادار ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این نمایندگی که روز دوشنبه به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند، سومین دفتر نمایندگی کشور پس از انقلاب است که در مرکز خراسان شمالی ایجادشده است.
وی افزود: پیش از انقلاب، نمایندگی نیروی دریایی ارتش تنها در پنج استان غیر ساحلی ایجادشده بود و اکنون این تعداد به هشت نمایندگی رسیده و چند استان نیز در نوبت دریافت آن است.
به گفته وی نبود هماهنگی‌های لازم در خراسان شمالی سبب تأخیر در راه‌اندازی این نمایندگی بوده است.
وفادار، معرفی مسئول نمایندگی نیروی دریایی ارتش در استان را از برنامه‌های افتتاحی و آغاز به کار این نمایندگی در روز دوشنبه عنوان کرد.
فرمانده موشکی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه عملیات اجرای ساختمان نمایندگی نیروی دریایی در استان امسال آغاز می‌شود گفت: به‌منظور ایجاد این نمایندگی تأمین یک هزار مترمربع زمین در تخته ارکان بجنورد تأمین‌شده است.
وفادار در بخش دیگر سخنان خود به نقش نیروی دریایی در تأمین امنیت آب‌های کشور اشاره کرد و گفت: از زمان پیدایش دزدان دریایی، نیروی دریایی ما سه هزار و 200 فروند کشتی را اسکورت کرده است.
وی در پاسخ به این سؤال که تأمین امنیت دریایی، چه میزان برای کشور ارز آوری داشته است گفت:  تأمین امنیت برای کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌ها یکی از مصداق‌های بارز ارزآوری است و در این مدت نیروی دریایی توانسته است با تأمین امنیت کشتی‌ها از وارد شدن خلل و خدشه به اقتصاد کشور جلوگیری کند.
وفادار درباره مزایای استقرار نمایندگی نیروی دریایی ارتش در استان گفت: یکی از مزایا این است که کارهای مربوط به جذب نیرو در استان انجام می‌شود و متقاضیان در این زمینه دیگر متحمل هزینه‌های حضور در پایتخت نمی‌شوند. علاوه بر آن رسیدگی به نیازها و رفع مشکلات خانواده‌های نیروی دریایی ارتش در این استان نیز به‌سادگی میسر می‌شود.
ارتش خراسان شمالی 6 شهید نیروی دریایی تقدیم نظام کرده است که شهید صفا تکاور نام‌آور بجنورد یکی از این شهدا است.

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی