حوادث طبیعی چه شهرهایی را تاکنون نابود کرده‌است؟/ از بم در ایران تا پاستا آماتریسیانا در ایتالیا

جامعه > حوادث - چند روز چیش زلزله ای 6.2 ریشتری شهر آماتریس را نابود کرد، آماتریس شهری است که به علت یکی از غذا هایش یعنی پاستا آماتریسیانا معروف است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سی‌ان‌ان؛ وقتی که شهردار شهر آماتریس ایتالیا به آوار نگاه می کرد، جمله ای بسیار غم انگیز بیان کرد: « این شهرستان دیگر وجود ندارد، به ما کمک کنید. »

در آن روز زلزله ای 6.2 ریشتری شهر آماتریس را نابود کرد، آماتریس به علت یکی از غذا هایش یعنی پاستا آماتریسیانا معروف است.

آماتریس آماده یک فستیوال غذایی می شد اما این زلزله این شهر را به فهرست مکان‌هایی اضافه کرد که توسط یک حادثه طبیعی تقریبا نابود شده اند.

این 5 شهری است که حوادث طبیعی آن ها را تقریبا نابود کرده اند:

بوج، هند

زمان حادثه: 26 ژانویه سال 2001

چه اتفاقی رخ داد؟ یک زلزله 7.7 ریشتری در ایالت گجرات هند، منجر به مرگ 20 هزار نفر و نابود شدن 339 هزار خانه شد.

دولت در آن زمان گفته بود: در بوج هیچ چیزی وجود ندارد، بوج کاملا ویران شده است. تقریبا هیچکس نمی تواند در آنجا زنده بماند.

بم، ایران

زمان حادثه: 26 دسامبر سال 2003

چه اتفاقی رخ داد؟ یک زمین لرزه فاجعه، این شهر باستانی را با خاک یکسان کرد، حدود 30 هزار نفر جان خود را از دست دادند و 85 درصد خانه های بم نابود شدند.

آمریکا، روسیه، بریتانیا، ترکیه و کشورهای دیگر پس از این حادثه به زلزله زدگان کمک کردند.

باندا آچه، اندونزی

زمان حادثه: سال 2004

یک زلزله 9 ریشتری در اندونزی به اندازه یک بمب 100 گیگاتونی انرژی آزاد کرد. این زلزله 10 دقیقه طول کشید و منجر به آمدن سونامی شد که بیشتر سوماترا را به زیر آب برد.

وزیر امور خارجه آمریکا در آن زمان گفت: «در هنگامی بر آسمان شهر باندا آچه در شمال سوماترا پرواز می کردیم مثل منطقه‌ای بود که با بمب اتمی ویران شده است.» در پی این زلزله و سونامی آن 227800 نفر در چندین کشور کشته شدند و تقریبا 1.4 میلیون نفر در 14 کشور مختلف خانه های خود را تخلیه کردند.

پورتو پرنس، هائیتی

زمان حادثه: 12 ژانویه 2010

چه اتفاقی رخ داد؟ یک زمین لرزه مصیبت بار بین 220 هزار تا 316 هزار نفر قربانی داشت. همچنین این زلزله حدود 100 هزار خانه را نابود کرد و به 180 هزار خانه هم آسیب زد.

مینامیسانریکو، ژاپن

زمان حادثه: 11 مارس 2011

چه اتفاقی رخ داد؟ یک زلزله 9 ریشتری و یک سونامی وحشتناکتر چندین روستا را کاملا نابود کرد و 5 میلیون تن مواد مختلف از جمله هسته‌ای را وارد اقیانوس کرد.

شهر مینامیسانریکو با این سونامی کاملا نابود شد. 9500 نفر یعنی نیمی از جمعیت این شهر مردند. در اطراف ژاپن هم این سونامی ناشی از این زلزله منجر به مرگ 20 هزار نفر شد.

شیشمارف، آلاسکا

زمان حادثه: به زودی!

چه اتفاقی رخ داد؟ گرمایش جهانی تاکنون منجر به سیل و فجایع زیادی در در آلاسکا شده است.

در 16 اوت امسال (12 روز پیش) روستای شیشمارف آلاسکا به گرمایش جهانی تسلیم شد و مکان خود را تغییر داد. تاکنون خانه های این منطقه به آب سقوط کردند و مردم به زمینی سفت منتقل شدند. 

۴۷۲۳۷[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی