توضیحات محسنی‌اژه‌ای درباره ورود دادستانی به حجاب پرستاران در بیمارستان‌ها

جامعه > قضایی - ایسنا نوشت: سخنگوی قوه قضاییه گفت: حجاب وظیفه شرعی و قانونی است و اختصاص به زن ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در بخشی از نشست خبری امروز خود در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه دادستان تهران اخیرا اعلام کرده که باید در مورد نحوه پوشش پرستاران تحقیق شود؛ ورود دادستان به این موضوع بر چه اساسی بوده است؟ گفت: امروز از آقای جعفری این موضوع را پرسیدم که وی این موضوع را تکذیب کرد و گفت موضوع این شکل که مطرح شده نیست.

وی اعلام کرد که در رابطه با عفاف و حجاب و بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ، دستگاه های مختلف وظیفه دارند که جلساتی برگزار کنند و یکی از موضوعات در این جلسات این بود که برخی از بیمارستان های خصوصی هزینه های گزافی را برای آرایش پرستاران در نظر می گیرند و بودجه ای برای این موضوع اختصاص داده می‌شود و این مبلغ در فیش حقوقی آن‌ها آمده است.

محسنی اژه‌ای گفت: بر همین اساس از دادستان می خواهند که به این موضوع ورود پیدا کند و ایشان هم می‌گوید این موضوع به ما ارتباطی ندارد و باید از ناحیه وزارتخانه مربوطه موضوع بررسی شود که پس از آن در برخی از سایت ها مطرح می‌شود که گشتی را برای بیمارستان ها گذاشته اند که اصل مطلب هم صحت ندارد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: حجاب وظیفه شرعی و قانونی است و اختصاص به زن ندارد و همه ما اعم از زن و مردم موظفیم آن را رعایت کنیم، حجاب زن و مرد هم یکسان نیست و چیزی که بالاتر از حجاب داریم رعایت عفاف است. گاهی هم ممکن است کسی حجاب داشته باشد، اما حرکاتی را انجام دهد که خلاف عفت و عفاف است که باید رعایت شود.

وی تاکید کرد: توصیه همگان این بوده و هست که این موضوع را ما از خودمان شروع کنیم اعم از فردی و اداری. اگر من در قوه قضاییه مسائلی را خلاف قانون در خصوص عفاف و حجاب می بینم باید از خودمان شروع کنم.

۴۷۴۷[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی