وزیر کشور: دولت به دنبال بهبود اوضاع اقتصادی است

وزیر کشور گفت: امسال در راستای حمایت از شهرداری های کشور، ۶۰ هزار میلیارد تومانی به شهرداری‎ها اختصاص یافت.
خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا رحمانی‎فضلی عصر امروز در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید حاجی‎حتملو گرگان با اشاره به هفته دولت، اظهار داشت: دولت نتیجه رأی مردم است، دولت‎ها تجلی اراده ملت هستند و اگر تبریکی است این تبریک برای ملت ایران است.

وی افزود: دولت‎ها وظیفه دارند خدمت کنند و به مطالبات و خواسته‎های مردم پاسخ دهند و هفته دولت فرصتی است که به مردم گزارش بدهیم.

وزیر کشور تصریح کرد: دولت در این چند سال سعی کرده قوانین مناسبی را برای شهرداری‎ها به تصویب برساند و لایحه جامع مدیریت شهری، لایحه توسعه پایدار شهری، لایحه اداری و استخدامی در دولت در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه شهرهای کشور باید تبدیل به کانون رفاه، آرامش و امنیت برای زندگی شهروندان شوند،افزود: 18 هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری‎های کشور از طریق مالیات، ارزش افزوده و کمک مستقیم دولت است.

وزیر کشور یکی از وعده‎های رئیس‎جمهور را دفع شرّ بزرگ دشمنان به بهانه انرژی هسته‎ای دانست و اظهار کرد: دولت شرّ دشمنان را از این بابت کوتاه کرد و مذاکرات با هدایت مقام معظم رهبری و مقاومت مردم به نتیجه رسید و و دشمنان تسلیم قدرت ملت ایران شدند و مجبور شدند مذاکره را به نفع ایران به نتیجه برسانند.

وی، دومین وعده رئیس‎جمهور به مردم را ایجاد آرامش، وحدت و انسجام در سیاست داخلی عنوان کرد و گفت: نباید مردم را از درگیری‎ها خسته کنیم وظیفه ما این است بستر آرام برای مردم تأمین کنیم تا مردم به کارشان بپردازند.

رحمانی‎فضلی، وعده سوم رئیس‎جمهور را ایجاد امنیت در کشور دانست و اظهار کرد: وضعیت عراق، سوریه و یمن را ببینید که وضعیت امنیت چگونه است، اما در اقصی نقاط کشور به لطف خدا به همت نیروهای امنیتی ایران جزیره امن منطقه خاورمیانه است.

وزیر کشور، توجه به وضعیت اقتصادی، اشتغال و تولید را از دیگر وعده‎های رئیس‎جمهور به مردم اعلام کرد و گفت: با ابلاغ سیاست‎های اقتصاد مقاومتی دولت مصمم است این طرح را اجرا کرده تا اوضاع اقتصادی کشور بهبود یابد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی