برگشت ده‌ها تن انبه آلوده به پاکستان+ تصاویر

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از برگشت دها تن انبه آلوده به پاکستان خبر داد. به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از زاهدان، تیموری گفت:از خرداد ماه امسال تا کنون ده کامیون حامل انبه وارداتی از پاکستان به این کشور عودت داده شده است. 
برگشت دها تن انبه های آلوده به پاکستان+ تصاویر
وی میزان انبه واردشده در این مدت را حدود 150 تن بیان کرد و گفت آخرین محموله بازگردانده شده از واردات انبه مربوط به  31 مرداد ماه گذشته است. 
وی افزود:محصول انبه دچار دو نوع آفت خطرناک به نام مگس میوه انبه و مگس میوه مدیترانه ای می شود که چنانچه این آلودگی ها در آنها مشاهده شود ، بر اساس قانون و آئین نامه اجرایی قرنطینه گیاهی که مورد توافق دو کشور است ، می توان محصولات آلوده را در مدت 48 تا 72 ساعت به کشور مبداء عودت داد. 
برگشت دها تن انبه های آلوده به پاکستان+ تصاویرتیموری گفت:عملیات قرنطینه گیاهی در مرزهای استان انجام می شود اما در برخی از موارد ، احتمال از بین نرفتن آفات گیاهی وجود دارد. 
برگشت دها تن انبه های آلوده به پاکستان+ تصاویر
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود:مبادی رسمی ورود انبه به داخل کشور مرزهای زمینی میرجاوه و پیشین و مرز آبی چابهار در سیستان و بلوچستان ، بندرعباس و از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در تهران است. 
برگشت دها تن انبه های آلوده به پاکستان+ تصاویر
وی گفت:سالانه بیشترین حجم انبه هم به میزان 13 تا 20 هزار تن از طریق مرزهای میرجاوه و پیشین وارد کشور می شود و از خرداد ماه امسال تا کنون 16 هزار تن از این محصول از پاکستان وارد مرزهای سیستان و بلوچستان شده است. 
انتهای پیام/پ

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی