خودروهای آتش‌نشانی سمنان نردبان بلند ندارند

مانور امداد و نجات و اطفای حریق آتش نشانی تهران در منطقه ۱۳

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با بیان این‌که آتش‌نشانی مرکز استان هم‌چنان فاقد خودروی نردبان‌دار است، گفت: آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از فقدان از ملزومات رنج می‌برند.

به گزارش ایسنا، آتش‌پاد سوم سعید اسمعیل‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: با وجود اینکه تعداد ساختمان‌های مرتفع در مرکز استان رو به افزایش است اما آتش‌نشانی همچنان فاقد خودروی نردبان‌دار است

وی افزود: اعتبار لازم برای خرید این خودرو، ۴۰ میلیارد ریال است که پرداخت آن از عهده این سازمان خارج است.

اسمعیل‌پور با تأکید بر این که با توسعه ساخت و ساز در فضای شهری، تجهیزات کنونی سازمان پاسخگوی رسیدگی به حوادث در ساختمان‌های مرتفع‌تر از دو طبقه نیست، حمایت نهادهای فرادستی برای بهبود وضعیت در حوزه خدمات ایمنی را خواستار شد.

وی از وقوع ۳۸۱ مورد عملیات شامل ۱۳۵ مورد عملیات اطفاء حریق و ۲۴۶ مورد عملیات امداد و نجات خبر داد و گفت: آتش‌سوزی در سطل‌های زباله و معابر شهری و حبس در آسانسور سهم عمده وقوع حوداث را در سه‌ماهه نخست امسال به خود اختصاص دادند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان آموزش، پیشگیری و عملیات را سه حوزه کاری اصلی این سازمان برشمرد و گفت: ارائه خدمات مطلوب در حوزه عملیات، نیازمند تأمین تجهیزات و نیروهای دارای سلامت جسمی و روانی است.

وی با قدردانی از شورای اسلامی شهر سمنان در جهت حمایت از این سازمان و تامین نیروهای انسانی جوان در این سازمان خاطرنشان کرد: از دو سال قبل، با حمایت شورای اسلامی شهر، ۴۷ نیروی جوان ورزشکار به مجموعه آتش‌نشانی اضافه شده‌اند.

*عکس تزیینی است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی