بازدید وزیر کشور از سد کبود وال شهرستان علی‎آبادکتول

سد کبودوال

وزیر کشور به همراه استاندار گلستان از سد کبودوال شهرستان علی‌آبادکتول بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر کشور در آخرین برنامه خود در شهرستان علی‎آبادکتول و پس از حضور در نشست نخبگان و منتخبین اقشار مختلف این شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان علی‎آبادکتول از سد کبود‎وال بازدید کرد.

 سد کبودوال به عنوان یکی از هشت پروژه مهر ماندگار شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان به شمار می‎رود و ایجاد شبکه و کانال برای این سد در شهرستان یک اقدام بزرگ و ارزنده از سوی دولت است که به توسعه کشاورزی این شهرستان کمک شایانی کرده است.

 بالغ بر 280 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده و با اتمام ساخت سد و شبکه آبیاری و زهکش آن 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از آب این سد بهره‎مند می‎شوند.

 احداث سد مخزنی و تاسیسات مربوطه، احداث سد انحرافی زرین گل و کانال و تونل انتقال آب زرین گل به کبودوال به طول سه کیلومتر، ایجاد کانال آبرسان سد به شبکه 14 کیلومتر و احداث شبکه آبیاری و زهکشی از اجزای مهم این طرح است.

 با توجه به استفاده بیش از 90 درصدی از آب‌های زیرزمینی استان گلستان، صنعت سد می‎تواند ضمن تولید انرژی برای استان گلستان ارزش‎ افزوده زیادی در بخش کشاورزی داشته باشد و از سوی دیگر با توجه به وقوع سیلاب‎ها در سطح استان، احداث سدها در استان گلستان می‎تواند خسارات احتمالی سیل‎ها را کاهش دهد.
انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی