استاندار فارس: حرکت اقتصاد کشور آغاز شده است

افشانی استاندار فارس

استاندار فارس با اشاره به پروژه‌هاي متعددي كه طي يك روز به مناسبت هفته دولت در شيراز به بهره‌برداري رسيد، گفت: همه اين پروژه‌ها موثر بوده و به اعتقاد من آغاز يك حركت و بيانگر آغاز حركت اقتصادي كشور است.

به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، سيدمحمدعلي افشاني در مراسم بهره‌برداري از پروژه‌هاي صنعتي در شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي شيراز، گفت: امروز به عينه ديديم كه اقتصاد كشور حركت خود را آغاز كرده است و اين دوره سخت را پشت سر گذاشته‌ايم و اميدواريم در آينده شاهد شكوفايي بيشتري باشيم.

افشاني گفت: سال گذشته همه مديران واحدهاي توليدي از معوقات بانكي و ساير مشكلات گلايه داشتند. اما امسال واحدهاي توليدي تقاضاي اجراي طرح‌هاي توسعه دارند و هيچ گلايه‌اي مطرح نكرده‌اند و اين نشان از طبع بلند آنان دارد.

وي با اشاره به اين‌كه كساني كه با علم و دانش كار مي‌كنند داراي طبع بلند هستند، افزود: انسان‌هايي كه به فكر توسعه هستد 2 نگرش دارند؛ اول اين كه وسعت ديد دارند و دوم اين كه در تعريف علم توسعه مي‌گويند رشد اقتصادي مي‌تواند با فروش نفت و افزايش درآمد سرانه ايجاد شود؛ اما وقتي نفت را پالايش و فرآوري كرده و محصولات مختلف را به دست بياوريم باعث تعميق علم و دانش مي‌شود و توسعه اقتصادي رقم مي‌خورد.

استاندار فارس با بيان اين كه شركت‌هاي دانش بنيان مورد تاكيد مقام معظم رهبري بوده و در بندهاي ابلاغي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي نيز مهم‌ترين بخشي است كه بايد مورد توجه دولت و مديران استاني قرار داشته باشد، تصريح كرد: هر چه از دست‌مان بر بيايد براي حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان كوتاهي نخواهيم كرد و به مديران نيز توصيه مي‌كنيم كه به هيچ وجه در اين زمينه كوتاهي نداشته باشند.

افشاني با بيان اين كه هر جامعه كه در دراز مدت با موضوعي انس بگيرد بيشتر تمايل دارد در همان زمينه سرمايه گذاري كند و اتفاقا نياكان ما تصميمات خوبي مي‌گرفته‌اند، گفت: استان فارس داراي حكمرانان خوبي بوده است كه 2500 سال پيش مي‌گفتند؛ خدايا جامعه ما را از خشكسالي، دروغ و جنگ در امان نگاه دار.

استاندار فارس با تاكيد بر اين كه سرمايه گذار بايد مورد تكريم باشد، گفت: اگر سرمايه گذار به عنوان انساني نيك انديش كه با احساس مسئوليت اجتماعي، سرمايه‌اش را در زمين گير مي‌اندازد تكريم شود ديگران هم تشويق به سرمايه‌گذاري مي‌شوند.

افشاني با اشاره به جايگاه اول استان فارس در استفاده از تسهيلات صندوق توسعه ملي، همكاري بانك‌ها در پرداخت اين تسهيلات را خوب ارزيابي و اضافه كرد: سال گذشته علاوه بر كميته رفع موانع توليد، كميته جذب و حمايت از سرمايه گذاري نيز تشكيل و موظف شد پاسخ متقاضيان سرمايه گذاري را ظرف مدت 15 روز ارائه دهد.

استاندار فارس با تاكيد براين‌كه از تمام سرمايه‌گذاران با قاطعيت حمايت كرده و مي‌كند، گفت: فعاليت كارگروه رفع موانع توليد موجب شد كه واحدهاي توليدي حركتي نسبي را آغاز كرده و حدود 230 واحد نيمه كاره و نيمه تعطيل رفع مشكل شده و به چرخه توليد بازگردد.

براساس اين گزارش، طرح‌هاي شركت صنايع پلاستيك دنيا، توليد كننده ظروف شيشه‌اي دهان گشاد و بطري شيشه‌اي با دو هزار تن توليد و سرمايه گذاري 254 هزار ميليارد ريال، شركت آريا نانو سيز، توليد كننده انواع كودهاي ريزمغذي با يك هزار و 730 تن توليد و سرمايه گذاري 70 ميليارد ريال، كارن پلاست پارس، توليد كننده ديوارپوش پلاستيكي با 13 ميليارد ريال سرمايه گذاري و صنايع شيميايي جوش شيرين توليد كننده بي كربنات سديم با 181 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري، امروز و با حضور استاندار فارس و مسئولان بخش‌هاي مختلف استان افتتاح شد.

انتهاي پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی