پرداخت 90 درصد مطالبات گندمکاران گلستان

برداشت گندم در سمنان

استاندار گلستان گفت: با پیگیری های صورت گرفته خوشبختانه 90 درصد از مطالبات گندمکاران گلستانی پرداخت شده است و این در شرایطی که میانگین پرداخت در کشور 56 درصد است.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن صادقلو، امروز(7شهریور) در نشست نخبگان و برگزیدگان اقشار مختلف شهرستان علی آبادکتول که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد: استان گلستان دومین تولید کننده گندم کشور است و کیفیت گندم این استان به گونه ای است که برای کیفی سازی گندم کل کشور از آن استفاده می شود. گندم استراتژیک ترین محصول استان است. خرید تضمینی گندم کشاورزان گلستانی از ابتدای دولت تدبیر و امید که 600 هزار تن بوده هم اکنون به یک میلیون و 380 هزار تن رسیده است. قیمت تضمینی خرید هر کیلوگرم گندم از 1100 تومان در ابتدای دولت تدبیر و امید به 1270 تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به تعهدات مسکن مهر استان بیان کرد: در بخش مسکن مهر، عملیات اجرایی47 هزار واحد آغاز شده بود که 44 هزار واحد آن، تکمیل و واگذار شد.

صادقلو تصریح کرد: از ابتدای فعالیت این دولت 7060 پروژه در گلستان افتتاح و کلنگ زنی شده که تنها 443 مورد آن کلنگ زنی بوده است. در سه سال گذشته به ارزش سه هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش عمرانی و اقتصادی در استان انجام شده و به بهره برداری رسیده که با احتساب پروژه های در حال انجام و با پیشرفت فیزیکی 60 تا 70 درصد این رقم به پنج هزار میلیارد تومان می رسد.


وی یادآور شد: ما در این استان خانه مطبوعات، خانه احزاب و نمایندگی امور خارجه و راه اهن شمال شرق را ایجاد کردیم.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی قرار بود 422 میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید استان پرداخت شود که این رقم به 744 میلیارد تومان رسیده است. همچنین 26 درصد از کریدور ریلی گرگان - اینچه برون در ابتدای دولت یازدهم باقی مانده بود و با 76 میلیارد تومان این پروره تکمیل شد و ظرفیت بزرگ تجارت با کشورهای آسیای میانه فراهم شد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: راه آهن گرگان تا نوکنده با 110 میلیارد تومان اعتبار در حال ساخت است.
انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی