دبیرکل جنبش توسعه و اصلاح : اوضاع کردستان عراق اسفبار است

بغداد-ایرنا- یکی از رهبران کرد عراقی روز یکشنبه وضعیت اقلیم کردستان عراق و شرایط معیشتی مردم را اسفار خواند و هشدار داد که ادامه این روند منطقه را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا، محمد بازیانی دبیرکل جنبش توسعه و اصلاح کردستان عراق، به السومریه نیوز گفته که متاسفانه وضعیت اقلیم به سمت خطرناکی میل می کند و اگر مسئولان در برابر این روند اقدامی صورت ندهند، مردم منطقه با وضعیتی اسفبار و مخربی روبه رو خواهند بود.
وی اضافه کرد، اوضاع جاری منطقه را در چهره های مردم کرد شمال عراق می توان شاهد بود و ناامیدی در همه طبقات اجتماعی حتی ثروتمندان هم وجود دارد.
بازیانی به وجود منابع و امکانات در منطقه اشاره کرد و در عین حال گفت که مردم از حقوق شهروندی و قانونی خود محروم هستند و به سختی زندگی می کنند.
رهبر جنبش توسعه و اصلاح کردستان عراق دو حزب دمکرات و میهنی را مسئول شرایط موجود و آن را نتیجه سیاست های غلط این دو جریان سیاسی دانست و از دولت اقلیم کردستان عراق خواست در اسرع وقت برای از بین بردن فساد گسترش یافته در سازمان های وابسته به حکومت اقلیم و مبارزه با فساد در راس هرم اقدام کند.
کردستان عراق از بحران مالی فزاینده رنج می برد و برغم فروش مستقل نفت از سوی دولت اقلیم در بازارهای جهانی و درآمدهای حاصل از آن، ماههاست که حقوق کارکنان خود را نیز نپرداخته است.
شبک **خاورم*4*1770* 1917[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی