اعتراض صدها نژادپرست نسبت به توسعه اسلام در استرالیا

کوالالامپور – ایرنا – یک گروه کوچک 200 نفره ضد اسلامی روز یکشنبه در شهر ملبورن استرالیا نسبت به گسترش اسلام در این منطقه و همچنین سراسر این کشور اعتراض کردند.

به گزارش ایرنا، این گروه افراطی ضد مهاجرت و نژادپرست استرالیایی در حاشیه شهر ملبورن با تکان دادن پرچم های این کشور خواستار ممانعت از گسترش اسلام در استرالیا شدند.
براساس سرشماری سال 2011 میلادی حدود 500 هزار نفر یا 2.2 درصد از جمعیت استرالیا را جامعه مسلمانان تشکیل می دادند، اما نظرسنجی 'ایپسوس موری' گویای آمار دیگری است و نتایج سرشماری سال 2011 را رد می کند. براساس این نظرسنجی استرالیایی ها بر این باورند مسلمانان 18 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
براساس آمار رسمی، مسلمانان چهارمین گروه مذهبی استرالیا هستند. استرالیا پیش بینی کرده بود جامعه مسلمانان این کشور تا سال 2030 میلادی به بیش از 700 هزار نفر برسد.
به نوشته تارنمای 'هافینگتون پست' استرالیا، 200 معترض ضد اسلامی در تجمع روز یکشنبه با تکان دادن پرچم استرالیا، در بلندگوهای خود بر جلوگیری از گسترش اسلام در حال رشد در منطقه تاکید داشتند.
بنابراین گزارش، ده ها پلیس بر این تجمع نظارت می کردند، اما خبری مبنی بر بازداشت فردی منتشر نشده است.
حرکت های ضد اسلامی با افرایش سیاست اسلام هراسی غرب در استرالیا نیز طی چند سال گذشته رو به توسعه است و شهرهای مختلف این کشور هر از گاهی شاهد راهپیمایی های کوچک ضد اسلامی است.
یک خودرو نیز تیر ماه امسال در خارج از یک مسجد در شهر 'پرت' استرالیا در حالی که صدها مسلمان در حال عبادت بودند، به آتش کشیده شد.
'پائولین هانسون' رهبر حزب سیاسی 'یک ملت' که فردی ضد مهاجران و ضد اسلامی است در انتخابات اخیر استرالیا وارد پارلمان فدرال شد. وی مرداد ماه امسال پیشنهاد ممنوعیت مهاجرت مسلمانان به این کشور با ادعای 'افراط گرایی خشونت آمیز' را داده بود.
وی خواهان تشکیل یک کمیسیون سلطنتی برای رسیدگی به وضعیت دین اسلام در استرالیا، نظارت بر مساجد این کشور و تحریم مهاجرت مسلمانان به استرالیا شده است.
آساق**1611[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی