37 هزار و 186 مسکن روستایی در استان زنجان مقاوم‌سازی شد

طرح هادی
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح هادی در ۱۰ روستا با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار گفت: ۳۷ هزار و ۱۸۶ مسکن روستایی در استان زنجان مقاوم‌سازی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، احمد حاجی‌زاده شامگاه یکشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های هادی در روستای گوزلدره اظهار داشت: امروز به طور همزمان 24 پروژه طرح هادی با اعتبار 53 میلیارد ریال در استان زنجان افتتاح می‌شود که در این روستا شاهد بهره‌برداری از سیصد و چهل و سومین طرح هادی هستیم.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی طرح هادی 10 روستا با اعتبار 12میلیارد ریال ابراز کرد: 37 هزار و 186 مسکن روستایی تا کنون در استان زنجان با استفاده از تسهیلات بانکی بهسازی و مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه 2 هزار و نودمین مسکن مقاوم‌سازی شده در روستای گوزلدره از توابع شهرستان سلطانیه به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: 60 درصد از خانه‌های روستایی این شهرستان بهسازی شدند.

وی با اشاره به بهسازی 60 درصد از مسکن‌های روستایی استان زنجان خاطرنشان کرد: تا کنون 48 هزار واحد مسکونی روستایی متقاضی دریافت تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی بودند.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه برای 733 روستای بالای 20 خانوار استان زنجان طرح هادی تهیه شده است، عنوان کرد: این طرح در 47 درصد از مجموع روستاهای بالای 20 خانوار استان زنجان و 54 درصد از روستاهای شهرستان سلطاینه اجرا شده است.

وی تعداد اسناد روستایی صادر شده در استان زنجان را 51 هزار جلد برشمرد و گفت: 61 درصد از املاک روستایی سنددار شدند و تعداد اسناد صادر شده برای روستاهای شهرستان سلطانیه 3هزار و 164 جلد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به تکمیل 100 درصدی مسکن‌های مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت ابراز کرد: 130 واحد در حوزه مسکن شهری تحویل داده شده و 42 واحد دیگر در دست اقدام است.

وی با اشاره به اختصاص قیر یارانه‌ای برای آسفالت معابر روستایی بیان کرد: اگر دهیاری‌ها 30 درصد از هزینه آسفالت را تقبل کنند این اقدام در تعداد بیشتری از روستاها انجام می‌شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی