برنامه‌های ویژه‌ برای افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها در زنجان تدوین می‌شود‌

مرتضی صفری زنجان
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به لزوم افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها با گسترش فضاهای مجازی گفت: برنامه‌ای ویژه‌ای در این حوزه تدوین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، مرتضی صفری امشب در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه کتاب ناشران سراسر کشور در زنجان با اشاره به وجود خلا سواد رسانه‌ای اظهار داشت: کتابی به صورت کاربردی به منظور ارتقای سواد رسانه‌ای خانواده‌ها باید تالیف و تکثیر شود.

وی با تاکید بر اینکه صدا و سیما در زمینه توسعه فرهنگ کتاب برنامه‌های قابل توجهی دارد، تصریح کرد: تهیه برخی از برنامه‌های فرهنگی در صدا و سیما با اعتبار این سازمان اجرایی می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب تاثیر قابل توجهی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد، یادآور شد: این امر سبب می‌شود مردم با کتابهای به روز آشنا شده و ارتباط بیشتری با کتاب برقرار کنند.

وی به تهیه کتابی در زمینه ارتقا سواد رسانه‌ای خانواده ها اشاره کرد و یادآور شد: این کتاب‌ها با توجه به وجود شبکه‌های مجازی و آگاه‌سازی خانواده‌ها از این فضاهای مجازی تالیف شده است.

صفری باتاکید بر همکاری‌های صداو سیما در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی افزود: با نهادهایی همچون آموزش و پرورش همکاری خوبی در حوزه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شده است.

وی به لزوم تجهیز رسانه‌ها به شیوه‌های نوین اشاره کرد و گفت: رسانه‌های موفق رسانه‌هایی هستند که برنامه‌های خود را به روز رسانی کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با تاکید بر اینکه به گفته کتابخانه‌های عمومی همکاری صدا و سیما در حوزه کتاب مطلوب است، عنوان کرد: شبکه اشراق زنجان رتبه های برتر کشور را در حوزه اشاعه فرهنگ کتاب دارد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی