33 روستای استان زنجان به جمع مشترکان گاز پیوستند‌

گازرسانی
مدیرعامل شرکت گاز ‌زنجان با اشاره به افتتاح گازرسانی به ۳۳ روستای استان ‌گفت: شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی به ۶۴ درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سید سعید عسگریان امشب در آیین افتتاح شبکه گاز در روستای سرخه‌دیزج از توابع سلطانیه اظهار داشت: 33 پروژه گازرسانی به روستاهای استان زنجان همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به افتتاح 49 طرح گازرسانی دیگر در بخش صنایع، مجتمع مسکونی، ساختمان اداری و پست امدادی ابراز کرد: برای ایجاد شبکه‌های گاز 370 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره اینکه با افتتاح طرح‌های گازرسانی نزدیک به 3 هزار خانواده از نعمت گار بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: با توسعه این انشعابات جمعیت روستایی برخوردار استان از این نعمت به 64 درصد می‌رسد.

وی میزان بهره‎‌مندی جمعیت روستایی شهرستان سلطانیه از نعمت گاز را 94 درصد عنوان کرد و افزود: با اتمام طرح‌های گاز رسانی سلطانیه به شهرستان سبز تبدیل می‌شود.

عسگریان طول شبکه گاز روستای سرخه‌دیزج را 12 کیلومتر برشمرد و گفت: برای این پروژه اعتباری به مبلغ 21 میلیارد ریال هزینه شده است.

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان در این آیین اظهار داشت: در زمان شروع به کار دولت یازدهم 41 درصد روستاهای استان زنجان تحت پوشش شبکه گاز قرار داشتند که در حال حال حاضر این رقم به 64درصد رسیده است.

وی به افتتاح یا کلنگ‌زنی 535 پروژه در هفته دولت امسال اشاره کرد و گفت: 497 مورد با اعتبار 3 هزار و 700 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی 38 پروژه با اعتبار 7 هزار و 700 میلیارد ریال آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به دوخطه کرن راه‌آهن ابراز کرد: این پروژه در مدت 18 ماه به بهره‌برداری می‌رسد و احداث نیروگاه زنجان یک نیز با 12 هزار میلیارد ریال آغاز شده است.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه فولاد جاده ابریشم بیان کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی ظرفیت اشتغال یک هزار و 15 نفر در استان زنجان فراهم می‌شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی