ظرفیت صادرات استان گلستان تا 37 درصد افزایش یافت

حسن صادقلو
استاندار گلستان با اشاره به خمات و فعالیت‌های دولت در ۳ سال اخیر گفت: در سال های اخیر ظرفیت صادرات استان گلستان تا ۳۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسن صادقلو، عصر امروز در جلسه شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور وزیر کشور اظهار داشت: ما تنها به خدمت رسانی فکر می کنیم و به دنبال تعریف و تمجید نیستیم و نقد منصفانه همواره راهگشاست و برای رفع مشکلات استان از نقدهای دلسوزانه و منصفانه استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سرانه درآمدی استان گلستان در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته، افزود: سرانه درآمدی استان در سال 92 حدود 7 میلیون تومان بود اما اکنون به 10 میلیون تومان در سال افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: ظرفیت صادرات استان گلستان تا 37 درصد افزایش یافته و ارزش افزوده استان از 128 هزار و 131 میلیارد ریال به 188 هزار و 180 میلیارد ریال افزایش یافته است.

صادقلو با بیان اینکه از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد، گفت: متأسفانه هنوز در امر سرمایه‌گذاری به پنجره واحد نرسیده‌ایم و پیش از آغاز طرح اقتصاد مقاومتی در استان مشکل 86 بنگاهی که به علت بدهی تعطیل شده بودند را رفع کردیم.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدیران و کارکنان اظهار کرد: یکی از مهم ترین زیربناها در اجرای اقتصاد مقاومتی آموزش است که 10 هزار و 832 ساعت آموزش برای مدیران گذاشته شد.

استاندار گلستان با اشاره به توسعه روستایی اظهار کرد: معتقدیم تا زمانی که درآمد پایدار در استان وجود نداشته باشد توسعه اتفاق نمی‌افتد و دانش‌های بومی روستایی باید با فناوری روز تلفیق و تبدیل به بنگاه اقتصادی شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی