365 پروژه دهیاری با اعتبار 572 میلیارد ریال در استان قزوین افتتاح شد

افتتاح پروژه
همزمان با هفته دولت ۳۶۵ پروژه دهیاری با اعتبار بیش از ۵۷۲ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، همزمان با هفته دولت با حضور فریدون همتی استاندار قزوین و جمعی از مدیران و مسئولان استانی 365 پروژه دهیاری با اعتباری بیش از 572 میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

گفتنی‌ست اعتبار پروژه‌های دهیاری استان قزوین از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین شده که گامی موثر در توسعه روستاها و فراهم کردن بستر اشتغال و رونق اقتصادی به شمار می‌رود.

در  ششمین روز از هفته دولت چندین پروژه عمرانی و فرهنگی در استان قزوین به بهره‌برداری رسید.

پارک بانوان بوئین‌زهرا با بیش از 4 میلیارد و 950 میلیون ریال اعتبار افتتاح شد

پارک بانوان سگزآباد شهرستان بوئین‌زهرا در مساحت بیش از 2300 مترمربع و با اعتبار بیش از 4 میلیارد و 950 میلیون ریال ساخته شده است.

اعتبار این پروژه از محل مالیات بر ارزش افزود تامین شده و از جمله اهداف  آن می‌توان به تامین فضای تفریحی ورزشی ویژه بانوان، تقویت روحیه شادابی، حفظ سلامت جسمی و روحی و تامین آرامش نهاد مقدس خانواده اشاره کرد.

این پارک مجهز به پیست اسکیت، مسیر ویژه دوچرخه‌سواری، زمین والیبال و بسکتبال و پارک کودک و دیگر امکانات تفریحی ورزشی است.

کلنگ‌زنی 51 پروژه آب و فاضلاب روستایی در بوئین‌زهرا

کلنگ‌زنی 51 پروژه آب و فاضلاب روستایی از دیگر برنامه‌های ششمین روز هفته دولت در استان قزوین بود که بیش از 43520 نفر از این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

پروژه‌های آب و فاضلاب روستایی شامل 15 حلقه حفر و تجهیز چاه و 49 کیلومتر شبکه با ظرفیت 3925 مترمکعب مخزن هوایی و زمینی است که تاکنون بیش از 40190 میلیون ریال اعتبار برای آن هزینه شده است.

لازم به ذکر است برای تکمیل این پروژه‌ها 94500 میلیون ریال اعتبار برآورد شده است.

بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی اقتصاد مقاومتی بوئین‌زهرا با اعتبار بیش از 83 میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در ششمین روز هفته دولت بود.

لازم به ذکر است در هفته دولت امسال 871 پروژه در عرصه‌های مختلف از جمله عمرانی، تولیدی، فرهنگی، کشاورزی در استان قزوین افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی