تولید محصولات کشاورزی در گلستان 34.8 درصد افزایش یافت

کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در ۳ سال اخیر، تولید محصولات کشاورزی در استان ۳۴.۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مختار مهاجر عصر امروز در جلسه شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور وزیر کشور اظهار داشت: در سال 94 بیش از 4 میلیارد و 445 تن انواع محصولات کشاوزری به ارزش 6 هزار و 600 میلیون تن در استان گلستان تولید شده است.

وی افزود: در تولید محصولات زراعی در استان 63 درصد، محصولات باغی 2 درصد، محصولات دامی 13 درصد، خاویاری 6.5 درصد و در مجموع 34.8 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی نخستین وزارتخانه‎ای بود که برش کشوری اقتصاد مقاومتی را تهیه کرد و آن را به صورت کتاب در آورد و خوشبختانه برش استانی آن نیز مشخص شد.

وی اظهار کرد: 13 پروژه بزرگ استان گلستان در عرصه اقتصاد مقاومتی دارد که در قالب 28 طرح در حال عملیاتی دنبال می‎شود و باید توجه داشت که برخی از این برنامه‎ها امسال برای نخستین بار آغاز شده است.

مهاجر با بیان اینکه مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی تاکید فراوانی داشته است، تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی از سال 1392  و با آغاز به کار دولت تدبیر و امید اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان اظهار داشت:  600 بیماری گیاهی در کشور وجود دارد و از این میزان 510 بیماری در استان گلستان شناسایی شده و افزایش میزان بارندگی منجر به افزایش بیماری می‎شود.

مهاجر با بیان اینکه میانگین بارندگی در کشور یک‌هزار و 700 میلی‎متر است، اظهار کرد: استان گلستان 20 تا 25 درصد تولیدات گندم را در کشور به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی