اجرای طرح ژئوفیزیک هوایی در مناطق شمالی کشور

نقشه برداری ژئوفیزیک
‌رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت‌: طرح ژئوفیزیک هوایی برای کشف کانسارهای پنهان در مناطق شمالی کشور به زودی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آق‌قلا، محمدتقی کره‌ای عصر امروز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی آق قلا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایران جز 15 کشور برتر ذخائر سنگ‌های معدنی دنیا است و در تولید این مواد هم جز برترین‌ها است اما در تولید فرآورده‌ها باید بیشتر کار کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با هدف اکتشاف و شناخت کانسارهای معدنی در زیر زمین در 3 سال گذشته روش ژئوفیزیک هوایی، در دستور کار سازمان زمین‌شناسی قرار گرفته است.

کره ای افزود: پارسال معادل 10 سال گذشته پرواز ژئوفیزیک هوایی انجام شد و در آینده نزدیک این پروازها در استان‌های شمالی انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: مطالعات اکتشافات معدنی در 18 پهنه  در 15 استان با 200 هزار کیلومتر مربع از طریق ژئو فیزیک هوایی آغاز شده که تا پایان سال نتایج تکمیلی ارائه می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره طرح‌های  اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: وزارتخانه در بخش معدن برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی مطالعات اولیه را در 3 استان به صورت آزمایشی انتخاب کرده و در حال انجام است و بهزودی در همه استان‌ها پوشش داده می‌شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی