بهره‌برداری از 30 طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری در بخش صنعت گلستان

هواکش صنعتی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ‌گلستان گفت: ۳۰ طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری با کمک بخش خصوصی در هفته دولت در استان ‌به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسینقلی قوانلو عصر امروز در حاشیه بازدید معاون وزیر صنعت از شهرک صنعتی آق قلا و افتتاح 3 طرح صنعتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای این طرح‌ها بیش از 153 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح کرد: برای 730 نفر هم با این طرح‌ها اشتغال ایجاد شده و یک سوم طرح‌های هفته دولت استان را طرح بخش صنعتی مشمول می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان تاکید کرد: تاکنون بیش از 710 واحد برای 744 میلیارد تومان تسهیلات  به بانک‌ها معرفی شده اند و 82 میلیارد تومان تاکنون تسهیلات داده  شده است.

وی اظهار کرد: استان گلستان در پرداخت تسهیلات استان پنجم کشور است و تا پایان شهریور یا مهر پرداخت تسهیلات به پایان می‌رسد تا واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان درباره طرح‌های شهرک صنعتی آق قلا گفت: در شهرستان آق‌قلا هم امروز 3 واحد تولیدی به بهره برداری رسید.

برای افتتاح واحدهای صنعتی تولید پنل‌های دیواری سرد خانه‌ای با ظرفیت 80 هزار متر مربع، کارخانه تولید گاوصندوق‌های آسانسوری با ظرفیت 250 تن فولاد و کارخانه تولید ورق های کرکره ای فولادی با ظرفیت 5 هزار تن، بیش از 5 میلیارد تومان هزینه شد.

با راه‌اندازی این واحدهای تولیدی 61 نفر مشغول به کار شدند.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی