شاخص بهره‌مندی روستاهای سلطانیه از نعمت گاز به 97 درصد می‌رسد

گازرسانی
فرماندار سلطانیه با اشاره به افتتاح یا کلنگ‌زنی ۶۴ پروژه در این شهرستان گفت: شاخص بهره‌مندی روستاهای سلطانیه از نعمت گاز به ۹۷ درصد می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، پرویز خالقی امشب در آیین افتتاح شبکه گاز در روستای سرخه‌دیزج از توابع سلطانیه اظهار داشت: امسال در شهرستان سلطانیه اجرای 94 طرح در هفته دولت پیش‌بینی شده که 30 مورد از آنها به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی اختصاص دارد.

وی به افتتاح و آغاز به کار 64 پروژه در هفته دولت امسال در شهرستان سلطانیه اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها به بخش‌های مختلفی از جمله تأمین آب آشامیدنی، گازرسانی، جدول‌گذاری، آسفالت، آبیاری تحت فشار و تحویل ماشین‌آلات به دستگاهها اختصاص دارد.

فرماندار سلطانیه با اشاره به اینکه 535 پروژه در سطح استان زنجان به بهره‌برداری می‌رسند یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود، ابراز کرد: سهم شهرستان سلطانیه از این پروژه‌ها 64 مورد به ارزش 121 میلیارد ریال است.

وی جمعیت شهرستان سلطانیه را 2.7 درصد از جمعیت کل استان زنجان عنوان کرد و افزود: این شهرستان برای انجام پروژه‌های عمرانی 12 درصد از اعتبارات را به خود اختصاص داده است.

خالقی گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار را از مهمترین برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: بیش از 20 میلیارد ریال برای توسعه شبکه‌های گاز روستایی به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه 64 درصد از روستاهای استان زنجان از نعمت گاز بهره‌مند هستند، بیان کرد: شاخص برخورداری روستاهای سلطانیه از نعمت گاز 94 درصد است که با بهره‌برداری از دو طرح دیگر این رقم به 97 درصد افزایش می‌یابد.

فرماندار سلطانیه مشارکت روستاییان در اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله طرح‌های روستایی و بهسازی معابر را مهم عنوان کرد و گفت: خدمات رسانی به روستاها متناسب با همکاری آنها در طرح‌ها افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی