شهرداری بجنورد 26 میلیارد تومان از ادارات طلب دارد

افشین فر
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه شهرداری بجنورد ۲۶ میلیارد تومان از اداره‌ها مختلف طلب دارد گفت: بنا به رویه سال‌های اخیر، مطالبات شهرداری از اداره‌ها تقریباً غیرقابل‌وصول است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، اعظم‌السادات افشین فر عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط مالی شهرداری بجنورد نابه‌سامان است.

افشین فر تصریح کرد: شهرداری سعی دارد دو ماه از چهار ماه حقوق معوقه کارکنان خود را در آینده نزدیک پرداخت کند.

وی درباره پارکینگ چهارراه مخابرات نیز گفت: هفته گذشته خواستار برگزاری جلسه‌ای با استاندار برای احداث این پارکینگ بودیم که به خاطر هفته دولت به‌روزهای آینده موکول‌ شده ‌است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: سرمایه‌گذار پای‌کار است و هم ما برای احداث این پارکینگ طبقاتی مصر هستیم.

افشین فر گفت: هم‌اکنون به‌منظور مقاوم‌سازی سالن‌های فرهنگ‌سرای شهروند نیز از برگزاری هرگونه مراسم در این مجموعه جلوگیری‌ شده‌ است.

وی درباره حقوق کارکنان شهرداری گفت: پرداخت حقوق عقب‌مانده کارکنان شهرداری بجنورد یا از طریق وصول مطالبات شهرداری از اداره‌ها و یا عوارض حاصل از سرمایه‌گذاری یک طرح بزرگ باید تأمین شود که در شرایط فعلی امکان هر دو راه وجود ندارد.

افشین فر در پاسخ به سؤالی مبنی بر عدم همخوانی بدهی‌های شهرداری و کارهای گسترده عمرانی در سطح شهر و شایبه افزایش بدهی‌های شهرداری گفت: این‌که بدهی‌های شهرداری بالا است و کار برای شهردار کنونی سخت است، صحیح است اما آقای دژهوت با تکیه‌بر تجربه 19 ساله در شهرداری و مدرک تحصیلی وی که در همین ارتباط است، کارهای عمرانی شهر را پیگیری و حل می‌کند.

افشین فر درباره بدهی 12 میلیاردی شهرداری به تأمین اجتماعی نیز گفت: رایزنی‌هایی با وزیر تعاون داشتیم اما ماده‌قانونی معینی برای بخشودگی جریمه شهرداری‌ها وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از طریق نماینده‌های مجلس نیز اقدام کرده‌ایم که جریمه 12 درصدی عدم پرداخت حق بیمه‌ها و جریمه 24 درصد پرداخت ناقص حق بیمه طی سال، ملغی گردد و یا برای شهرداری‌ها کاهش ‌یابد.
افشین فر عنوان کرد: در جلسات برگزارشده با حضور استاندار، مقرر شد تا بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی تقسیط شده و شهرداری ماهانه 200 میلیون تومان جدا از هزینه‌های جاری به این اداره پرداخت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: پیش‌ازاین اعلام‌شده بود که نصب المان در 6 ماهه نخست سال ممکن نیست.

افشین فر افزود: طراحی‌های مکانیکی میدان انجام‌شده است و طی هفته‌های پیشرو مناقصه آن برگزار و تا پایان سال 95 نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: در زمان انتخاب وی به‌عنوان شهردار، متعهد شد که در حد توان، بدهی‌ها را پرداخت کند و اگر موفق به انجام این کار نشد، ریالی بر روی 83 میلیارد بدهی کنونی شهرداری نگذارد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی