شهرداری‌های کشور مشکلات مالی زیادی دارند/شهرداری‌های شهرهای کوچک حمایت می‌شوند

خلیل راحتی
قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه شهرداری‌های کشور مشکلات مالی زیادی دارند از حمایت از شهرداری‌های شهرهای کوچک کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، خلیل راحتی عصر امروز در جمع خبرنگاران در سمنان با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی کشور در سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته سال سختی ازنظر بودجه و اعتبار برای شهرداری‌های کشور بود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته شهرداری‌ها وضعیت مالی و بودجه‌ای خوبی را پشت سر گذاشتند خاطرنشان کرد: امروز و در وضعیت اقتصادی موجود و کاهش شدید ساخت‌وساز، شهرداری‌ها مشکلات بسیار زیادی داشته و با کمبود اعتبار مواجه هستند.

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه امروز سهم عمده‌ای از منابع درآمدی شهرداری‌های کشور را صدور پروانه ساختمانی شامل شده است خاطرنشان کرد: این وابستگی یکی از مهم‌ترین مشکلات و معضلات شهرداری‌ها و مدیریت شهری است.

راحتی بر لزوم توجه شهرداران و شهرداری‌ها به ایجاد درآمد پایدار برای مجموعه مدیریت شهری به‌منظور ارائه خدمات مطلوب و مناسب تأکید کرد و با اشاره به‌ضرورت برنامه‌ریزی مناسب برای کسب درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها تصریح کرد: شهرداری‌ها باید وابستگی خود را به منابع درآمدی حاصل از صدور پروانه ساخت‌وساز و تراکم فروشی کاهش دهند.

شهرداری‌های شهرهای کوچک حمایت می‌شوند/کمک مالی به شهرداری‌های با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر جمعیت

قائم‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به برنامه‌های حمایت از شهرداری‌های شهرهای کوچک و کم‌جمعیت کشور از سوی این سازمان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تنها امکان حمایت و کمک مالی به شهرداری‌‌های شهرهای با جمعیت کمتر از یک‌صد هزار نفر را دارد.

راحتی با بیان اینکه شهر سمنان به دلیل جمعیت بیش از 180 هزارنفری آن از این حمایت برخوردار نمی‌شود افزود: راهکارهای دیگری مانند اعطای تسهیلات بانکی به شهرداری ‌سمنان برای حمایت از پروژه‌های شهری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرهای با جمعیت بیش از یک‌صد هزار نفر نیز از کمک‌های مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بی‌نصیب نبودند تصریح کرد: این شهرداری‌ها در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 20 درصد اعتبارات بیشتری دریافت کردند.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی