اعزام هیئت تجاری ـ بازاریابی خراسان شمالی به آذربایجان و گرجستان

بازاریابی
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی از اعزام هیئت تجاری ـ بازاریابی این استان به کشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی اظهار داشت: هیئت تجاری ـ بازاریابی متشکل از 22 نفر از تجار و بازرگانان خراسان شمالی به مدت یک هفته به کشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان اعزام می‌شود.

صمدی گفت: این هیئت برای بازاریابی در بخش‌های گوناگون ازجمله صنعت، تجارت، کشاورزی، توریسم و مواد غذایی به این کشورها اعزام می‌شود.

وی هدف از اعزام این هیئت را مطالعه بازار و امکان‌سنجی برای توسعه صادرات غیرنفتی و مبادلات تجاری با کشور آذربایجان و گرجستان عنوان کرد و افزود: ملاقات تجاری با اعضای اتاق مشترک ایران در گرجستان، اتاق بازرگانی تفلیس، وزارت کشاورزی، سفارت ایران و ملاقات با تجار گرجستان و نیز بازدیدهای صنعتی ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در اعزام هیئت به گرجستان است.

صمدی خاطرنشان کرد: همچنین این هیئت تجاری خراسان شمالی در سفر به باکو، ملاقات با سفیر ایران در باکو، اعضای اتاق بازرگانی این کشور و نیز بازدیدهای صنعتی از کارخانه‌ها و ملاقات تجاری برای سرمایه‌گذاری مشترک نیز در برنامه خود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی افزود: هیئت گرجستانی نیز در هفته گذشته برای مبادله تجاری و سرمایه‌گذاری مشترک در خراسان شمالی حضور یافت که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه مشترکی نیز شد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی