مردانی با پیروزی آغاز کرد

نماینده ۸۰+ کیلوگرم تکواندوی کشورمان توانست در اولین مبارزه خود در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ از سد حریفی از تونگا بگذرد. به گزارش خبرگزاری بسیج، سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم مسابقات تکواندوی المپیک 2016 ریو در اولین مبارزه‌اش مقابل تکواندوکار تونگا به روی شیاپ‌چانگ رفت و در این مسابقه با نتیجه 16  بر یک در دو راند به پیروزی رسید.  پیتا تافاتوفوا پرچمدار کاروان تونگا در بازی‌های المپیک ریو بود.
مردانی در ادامه باید با «ماهاما چوی» بریتانیایی رقابت کند و یا رودرروی آنتونی اوبامه از گابن قرار بگیرد.
15 هوگوپوش از کشورهای ازبکستان، گابن، آذربایجان، فرانسه، کره جنوبی، چین، قزاقستان، بریتانیا، بلاروس، تونس، نیجر، تونگا، کوبا، امریکا و برزیل حریفان مردانی در این رقابت‌ها هستند.
در این وزن تنها تکواندوکاران کشورهای، گابن و کره‌جنوبی سابقه شرکت در بازی‌های المپیک را دارند که هر دو هم موفق به کسب مدال شده‌اند.
در اولین روز این مبارزات، فرزان عاشورزاده نماینده ایران بود که از دور رقابت‌ها کنار رفت و در روز دوم بازی‌ها کیمیا علیزاده با کسب مدال برنز برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران، بانوان کشورمان را صاحب مدال المپیک کرد. روز گذشته و در سومین روز این مسابقات هم مهدی خدابخشی نماینده ایران بود که موفق به کسب مدال نشد.


[ منبع این خبر سایت خبرگزاری بسیج، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی