بزرگ‌ترین حامیان مالی کلینتون و ترامپ از کجا هستند؟

درآمد ستاد انتخاباتی نامزد حزب دموکرات در یک ماه 60 درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری‌خواه است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی وایرد؛ بر اساس اسناد جدیدی که کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا منتشر کرده است، ایالت کالیفرنیا با پرداخت 4.3 میلیون دلار به ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در ماه ژوئیه موفق‌ترین ایالت در جمع‌آوری اعانه معرفی شد. این در حالی است که ایالت طلایی کالیفرنیا تنها 680 هزار دلار به ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه پرداخت کرده است.
طبق آمارهای FEC، ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) بیش از 31 میلیون و 200 هزار دلار اعانه از 14 هزار حوزه پستی دریافت کرده است. درآمد ستاد انتخاباتی ترامپ در همین بازه زمانی 19 میلیون و 600 هزار دلار از 7600 حوزه پستی گزارش شده است. به عبارت دیگر، درآمد نامزد حزب دموکرات در یک ماه 60 درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری‌خواه است.
از آنجایی که هر دو نامزد از ایالت نیویورک هستند، انتظار می‌رود رقابتی نزدیکی در این ایالت شکل بگیرد. هرچند نظرسنجی‌های ماه نوامبر احتمال پیروزی کلینتون را تقویت می‌کند، با این حال، حمایت قابل‌توجه اهالی منهتن از دونالد ترامپ را نباید از ذهن دور نگه داشت. فقط در ماه گذشته میلادی بیش از 15 هزار دلار به حوزه پستی محل زندگی ترامپ در منهتن ارسال شده است. مبلغ ارسالی اعانه در دایره پستی محله کلمبوس (محل زندگی کلینتون) به 42 هزار دلار در یک روز رسید.
بروکلین در نیویورک و واشینگتن دی سی در رتبه‌های بعدی جمع‌آوری بالاترین اعانه برای کلینتون و ترامپ قرار دارند.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی