اعزام چهار هزار نظامی از داریا به نقاط دیگر سوریه

آزادی شهر داریا در حومه غربی دمشق به معنای پایان خطر تروریست‌ها برای این شهر است و چهار هزار نظامی ارتش سوریه از این جبهه عازم دیگر جبهه‌های نبرد خواهند شد.
خبرگزاری فارس: اظهار داشت: در پی اجرای مرحله دوم و نهایی توافق تخلیه داریا از تروریست‌ها، شهر داریا در ریف غربی دمشق از هر حضور مسلحانه‌ای پاکسازی شده است.

این منبع همچنین تاکید کرد: شمار واقعی عناصر مسلح حاضر در داریا هزار نفر بوده که سیصد تن از آنها سلاح خود را به دولت سوریه تحویل داده و خواستار تسویه وضعیت خود شدند و هفتصد نفر باقیمانده به ریف ادلب فرستاده شدند.

منبع مذکور با اشاره به اینکه توافق داریا به طور محرمانه و بدون میانجیگری سازمان ملل صورت گرفت، گفت: عملیات بی نظیر ارتش سوریه در تفکیک داریا به 2 بخش و قطع راه‌های ارتباطی بین تروریست‌ها در این شهر موجب شد تا تروریست‌ها مجبور شوند غیرنظامیان را که سپر انسانی خود کرده بودند آزاد گذارند و با پذیرش خروج از شهر به ارتش سوریه اجازه حفظ جان غیرنظامیان را بدهد.

این منبع با اشاره به اینکه کار ورود نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به مناطقی در داریا که تحت سیطره تروریست‌ها بوده به زمان نیاز دارد، گفت: یگان‌های مهندسی ارتش سوریه باید نسبت به پاکسازی این مناطق از مین‌ها و مواد منفجره مطمئن شوند .

منبع مذکور با تاکید بر اینکه عملیات پاکسازی داریا شدیدترین خطر نظامی را از سر دمشق رفع کرد، گفت: با آزادی داریا کار پاکسازی مناطق المعضمیه، اشرفیه صحنایا و اردوگاه یرموک هم برای ارتش سوریه راحت تر شد کما اینکه ضمن حفظ امنیت منطقه پیرامو فرودگاه نظامی المزه، ارتش سوریه به دنبال تحکیم حضور خود در داریا بیش از چهار هزار نظامی را که در این جبهه بکارگرفته بود، عازم دیگر جبهه‌های نبرد خواهد کرد.

داریا از اکتبر سال 2012 محل استقرار چند گروهک مسلح وابسته به «ارتش آزاد» بود.

سرانجام فوریه سال جاری (2016) ارتباط این شهرک با تنها راه امدادی آن یعنی شهرک «معضمیه» در مجاورت آن قطع شد تا اینکه سرانجام چهارشنبه گذشته مذاکرات ارتش با افراد مسلح برای تسلیم خود و شهرک آغاز شد.

آخرین کاروان حامل تروریست‌ها روز گذشته با 25 دستگاه اتوبوس داریا را ترک کردند به شکلی که عناصر مسلح با سلاح‌های شخصی روانه ادلب شده و خانواده‌هایشان شامل زنان، کودکان و سالخوردگان به مراکز اسکان موقت در حرجله ریف دمشق برده شدند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی