تولید آثار فاخر در دستور کار «کارگروه هنر» ویژه اربعین

حجت الاسلام حمید احمدی
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین از شکل‌گیری «کارگروه هنر» خبر داد و گفت: این کارگروه هماهنگی لازم با هنرمندان را در عرصه ایجاد تولیدات فاخر و ارزشی بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در تهران و شهرستانها توسط کمیته‌های فرهنگی یا ستاد اربعین گفت: تمام این جلسات برای تبیین سیاستها و برنامه‌های فرهنگی و هماهنگی مورد نیاز برای انسجام هر بیشتر فعالیتهاست و عمده مباحث مورد بحث در ستادهای تهران و شهرستانهای مختلف مربوط به زیرساختهای مورد نیاز از جمله ویزا برای اعزام زائران بوده است.

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به برگزاری جلسات مشترک میان کمیته‌ها و نهادهای فرهنگی ایران و عراق یاداور شد: در جلسه اخیر در کشور عراق که سه روز هم به طول انجامید، فعالانی از موسسه اوج، خاتم‌الاوصیا، مسئولان کارگروه فرهنگی، معاونت فرهنگی شهرداری، موسساتی چون موسسه نجف اشرف، شهید صدر و رضوان حضور داشتند که با ارائه طرحهای خود در زمینه فعالیتهای فرهنگی اربعین، ریزبرنامه‌های فرهنگی تصویب و نهایی شده است که ان‌شاءالله اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تعدد مدیریتها آسیب‌زاست

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم مطرح شده در جلسات، بر اساس ابلاغیه دفتر مقام معظم رهبری، «وحدت در مدیریت» است، زیرا یکی از مسائلی که موجب اتلاف بسیاری از هزینه‌ها و فرصتها می‌شود، تعدد مدیریتهاست.

وی با بیان اینکه برای ایجاد وحدت در مدیریت لازم است تمام دستگاه‌ها، حضوری جدی در این عرصه داشته باشند، اظهار کرد: باید با استفاده از تمام ظرفیتهای نظام و با رویکرد مشارکتهای مردمی در تحقق این امر تلاش کرد، این بدین معنا نیست که هر کسی به هر نحوی کار را پیش ببرد، بلکه لازم است هماهنگی و هم‌آفزایی قوی‌ای ایجاد شود..

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در جریان راهپیمایی شکوهمند اربعین میزبان اصلی مردم عراق هستند و این میزبانی نباید از آنان گرفته شود، بیان کرد: باید با استفاده از تمام ظرفیتهای نظام و با رویکرد مشارکتهای مردمی هر گونه مانع در تداوم این امر را رفع کنیم.

وی از شکل‌گیری «کارگروه هنر» با همکاری حوزه هنری خبر داد و گفت: این کارگروه هماهنگی لازم با هنرمندان را در عرصه ایجاد تولیدات فاخر و ارزشی بر عهده دارد که به تقویت مسئله هنر در کشور نیز کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی